Przewiń do góry
© 2020, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Leżajsk

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

  Przewiń

  01. Czym jest

  Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku

  Organizatorzy Festiwalu, czyli Franciszkański Ośrodek Kultury i Klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku, zaprosili wielu gości, którzy w ramach spotkań, koncertów, warsztatów, projekcji filmowych i sztuk teatralnych dzielić się będą sobą – swoimi pasjami, swoją wiarą i miłością do Boga. Każdego dnia Festiwalu będzie miała miejsce Eucharystia.

  Nasz Festiwal to największe takie wydarzenie w Polsce. Patronat medialny nad naszym festiwalem objęły już telewizje ogólnopolskie oraz media regionalne.

  02. Hasło

  Rób to co kochasz!

  Rób to co kochasz! Hasło, które zaprasza do największych darów Bożych, które człowiek otrzymał przy stworzeniu. Do Wolności i Miłości.

  Rób to

  Zaproszenie i wezwanie do działania. Rób, działaj, czyń.

  co kochasz!

  Zaproszenie i wezwanie do miłości. Miłuj, kochaj, raduj się.

  Relacja z Festiwalu 2019

  03. Miejsce

  Leżajsk - Franciszkański Ośrodek Kultury

  Franciszkański Ośrodek Kultury powstał przy Klasztorze oo. Bernardynów w Leżajsku, w ramach Projektu „Rewaloryzacja i poprawa dostępności bazyliki i klasztoru OO. Bernardynów w Leżajsku”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
  W jakim celu? Przede wszystkim by promować wartości chrześcijańskie i franciszkańskie wśród ludzi w każdym wieku. Będziemy robić to na różne sposoby.
  Chcemy objąć naszym działaniem dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a także seniorów. Czyli generalnie ludzi w każdym wieku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie…
  Chrześcijańskie bajki i filmy, Grupa teatralna „Franciszek”, Spotkania dla seniorów, Zajęcia fitness „Latino Salsa”… to tylko niektóre inicjatywy, które planujemy.