Przewiń do góry
© 2020, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Leżajsk

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

  Przewiń

  01. Czym jest

  Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku

  Organizatorzy Festiwalu, czyli Franciszkański Ośrodek Kultury i Klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku, zaprosili wielu gości, którzy w ramach spotkań, koncertów, warsztatów, projekcji filmowych i sztuk teatralnych dzielić się będą sobą – swoimi pasjami, swoją wiarą i miłością do Boga. Każdego dnia Festiwalu będzie miała miejsce Eucharystia.

  Nasz Festiwal to największe takie wydarzenie w Polsce. Patronat medialny nad naszym festiwalem objęły już telewizje ogólnopolskie oraz media regionalne.

  02. Hasło

  Rób to co kochasz!

  Odkryj życie z pasją! Hasło, które zaprasza do wspaniałego odkrycia daru życia napełnionego wiarą i pasją w realizacji swojego powołania.

  Rób to

  Zaproszenie i wezwanie do działania. Rób, działaj, czyń.

  co kochasz!

  Zaproszenie i wezwanie do miłości. Miłuj, kochaj, raduj się.

  Relacja z Festiwalu 2019

  03. Miejsce

  Leżajsk - Franciszkański Ośrodek Kultury

  Franciszkański Ośrodek Kultury powstał przy Klasztorze oo. Bernardynów w Leżajsku, w ramach Projektu „Rewaloryzacja i poprawa dostępności bazyliki i klasztoru OO. Bernardynów w Leżajsku”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
  W jakim celu? Przede wszystkim by promować wartości chrześcijańskie i franciszkańskie wśród ludzi w każdym wieku. Będziemy robić to na różne sposoby.
  Chcemy objąć naszym działaniem dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a także seniorów. Czyli generalnie ludzi w każdym wieku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie…
  Chrześcijańskie bajki i filmy, Grupa teatralna „Franciszek”, Spotkania dla seniorów, Zajęcia fitness „Latino Salsa”… to tylko niektóre inicjatywy, które planujemy.