Przewiń do góry
© 2023, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Goście 2021

GGDuo

  • Tags:

    duet muzyczny, Gąsior, GGDuo, wokalistka

Przewiń

GGDuo

duet muzyczny

To duet, który tworzy małżeństwo-Gabi i Wojciech Gąsior – dwójka doświadczonych muzyków, absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Gabi -wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz Wojciech – basista, multiinstrumentalista, aranżer działają na profesjonalnej scenie muzycznej od kilkunastu lat.

Jako GGDuo opublikowali na swoim kanale YouTube ponad 20 filmów, a ich singiel „Moja Cisza” w przeciągu 3 lat uzyskał ponad 4 miliony odsłon. Muzyka jest dla nich jednym z piękniejszych darów Bożych, którym pragną dzielić się z innymi.

Założeniem duetu jest tworzenie muzyki własnej, nieograniczonej gatunkowo oraz dzielenie się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami. Wszechstronność stylu i różnorodność brzmienia to główny kierunek w ich twórczości. Wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentów (gitary akustyczne, basowe, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, saksofon, kalimbę i inne) na których sami grają, muzycznie polegając tylko na sobie.

W grudniu 2020r. ukazał się pierwszy autorski album GGDuo „MOJA CISZA”

Jest „to zbiór kolorowych opowieści, które powstały na przestrzeni dziesięciu lat naszego wspólnego życia. Powstawały w różnych okolicznościach, miejscach, były nagrywane w różnym czasie i na różne sposoby….ale łączy je to, że wydarzyły się na prawdę!”

 

Gabriela Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy” w drużynie braci Golec. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” wydaną w grudniu 2015 roku. Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Super Debiuty 2014 poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”. Przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Podczas koncertu wykonała również m. in swój utwór „Słudzy Pańscy Chwalcie Pana”. Była jedną z solistek w świątecznej trasie koncertowej widowiska muzycznego „Betlejem w Polsce” w 2020r.

 

Wojciech Gąsior – basista, aranżer, muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, pedagog, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2009). Pracował z wieloma uznanymi artystami grając jazz, gospel, soul oraz pop-rock. Koncertował m. in. z: Natalią Niemen, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Ewą Urygą, Mate.O a także z wieloma artystami gospelowymi ze Stanów Zjednoczonych oraz z Wielkiej Brytanii.

Występował na wielu festiwalach gospelowych w całej Europie. Jest Współtwórcą i kierownikiem muzycznym projektów: Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz GGDuo. Jest współproducentem i szefem muzycznym trasy gospel odbywającej się co roku w sierpniu na terenie Polski, z gwiazdami muzyki gospel z USA.