Przewiń do góry
© 2023, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Goście 2022

Karol Okrasa

  • Tags:

    Karol Okrasa, kucharz, Okrasa

Przewiń

Karol Okrasa

kucharz

Karol Okrasa szefuje warszawskiej restauracji „Platter” i jest jednym z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni. Od ponad dekady prowadzi w telewizji publicznej cykl programów kulinarnych.

Telewidzowie cenią go za przedstawianie tajników kuchni w takich programach jak Kuchnia z Okrasą, Okrasa łamie przepisy i Smak czasu z Karolem Okrasą. Kolejne odcinki są źródłem inspiracji kulinarnych dla milionów Polaków i mają wartość edukacyjną, bo przystępnie wtajemniczają przeciętnego widza w historię polskiej kuchni. Okrasa ma sentyment do wyszukiwania i wykorzystywania starych i często zapomnianych receptur.

Fascynują go polskie produkty regionalne najwyższej jakości, które również promuje na wizji. Pierwsze szlify w zawodzie kucharza zdobywał w warszawskim Hotelu Jan III Sobieski. Następnie przez kilkanaście lat pracował w kuchni innego renomowanego hotelu stolicy – Hotelu Bristol. Tu po kilku latach pracy objął stanowisko szefa kuchni. Sukces w zawodzie zawdzięcza wielkiej pracowitości i konsekwencji.

Okrasa