Przewiń do góry
© 2023, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Goście 2021

Krzysztof Ziemiec

  • Tags:

    dziennikarz, Krzysztof Ziemiec, prezenter

Przewiń

Krzysztof Ziemiec

dziennikarz, prezenter telewizyjny

Krzysztof Ziemiec to dziennikarz i prezenter telewizyjny związany z TVP oraz radiem RMF FM. Urodził się 26 czerwca 1967 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Ukończył również pracownię radiową polsko-amerykańskiego studium dziennikarskiego.

Po studiach Ziemiec rozpoczął pracę w Programie III Polskiego Radia. Był m.in. prowadzącym audycję „Zapraszamy do Trójki”. (1994–2002). W 2004 Telewizji Polskiej prowadził „Wiadomości” oraz programy publicystyczne „Kwadrans po ósmej”, „Debaty Polaków” i „A dobro Polski?”. Następnie trafił do radiowej „Jedynki” w roli gospodarza „Sygnałów dnia”. Przez rok był również prezenterem głównego wydania „Panoramy” w TVP2 oraz prowadził „Puls Raport” w TV Puls.

22 czerwca 2008 roku Krzysztof Ziemiec uległ poważnemu wypadkowi, ratując żonę i trójkę dzieci z pożaru. Odniósł ciężkie obrażenia, ponieważ przewrócił się wynosząc z mieszkania garnek z płonącą parafiną. Jego ciało niemal w 50 proc. uległo poparzeniu.

Krzysztof jest również współpracownikiem radia RMF FM. Na antenie wspomnianej stacji prowadzi audycję „Gość Krzysztofa Ziemca”, która emitowana jest w soboty, po godz. 8:30. Program podsumowuje wydarzenia mijającego tygodnia.