Przewiń do góry
© 2023, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Goście 2021

Magdalena Suszek-Bąk

  • Tags:

    animatorka, artysta

Przewiń

Magdalena Suszek-Bąk

animatorka, malarka,

Animatorka, malarka, laureatka wyróżnień i nagród w konkursach artystycznych,  „wysypuje” obrazy od 2013 roku. Jest jedną z pierwszych osób w Polsce zajmujących się rysowaniem piaskiem, techniką, która przyszła do nas ze wschodu.

Magdalena Suszek-Bąk z wykształcenia jest artystą plastykiem, posiada tytuł doktora sztuki. Takie przygotowanie ułatwiło jej zajęcie się tą nową, nietypową dziedziną sztuki stanowiącą harmonijne połączenie obrazu, muzyki i fabuły. Występowała przed szerokim gronem publiczności w Europie i Azji podczas wydarzeń kulturalnych, koncertów, rozdań nagród, imprez okolicznościowych. Szczególne znaczenia ma dla niej występ dla papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach, kiedy to wykonała intro oraz XIV stację drogi krzyżowej. Jest także autorką wielu animacji stanowiących teledyski m.in. do „Pieśni cierpiącej miłości” w wykonaniu zespołu Deus Meus. Współpracowała także z warszawskim Teatrem Oratorium wykonując serię piaskowych wizualizacji przypowieści biblijnych.

Rysowanie piaskiem to technika z pogranicza rysunku i animacji filmowej. Wystarczy szklana tafla podświetlona ciepłym światłem i garść piasku, aby płynnymi, harmonijnymi ruchami stworzyć opowieść powstającą na oczach widzów.