Przewiń do góry
© 2023, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Leżajsku
Strona główna
Goście 2022

Paweł Domagała

  • Tags:

    aktor, artysta, autor tekstów, muzyk, Paweł Domagała

Przewiń

Paweł Domagała

aktor, autor tekstów, muzyk

Gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, podkłada głos w filmach animowanych. Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Współpracował z wieloma teatrami, a od czerwca 2016 związany jest z warszawskim Teatrem Kwadrat. Paweł Domagała jest członkiem Kabaretu na Koniec Świata. W 2009, wraz z Igorem Przebindowskim, Wojciechem Królem oraz Fryderykiem Młynarskim założył zespół muzyczny Ginger. W kwietniu 2016 wydał debiutancki solowy singiel „Jestem tego wart”, do którego zrealizował teledysk i który umieścił na swoim debiutanckim albumie studyjnym pt. „Opowiem ci o mnie” z 2016 roku.

W czerwcu 2018 wydał singiel „Weź nie pytaj”, który stał się ogólnopolskim hitem, a zrealizowany do niego teledysk został odtworzony ponad 100 mln razy w serwisie YouTube. Utwór ten umieścił na swoim drugim albumie studyjnym pt. 1984, który wydał w 2018.

 „Nie ma co ukrywać, że jestem osobą wierzącą i to też ma wpływ na to, jak żyję. Zawsze, kiedy staję przed trudnym wyborem, rozeznaję go po chrześcijańsku”.